G Shot ( G noktası büyütülmesi )

G noktası vajinanın 2-3 cm içerisinde, üst duvarda, idrar kanalının hemen altında yer alan elle dokunmakla belirgin hale gelen erojen bir bölgedir. Kadınların g noktaları uyarılması vajinal orgasma diğer adıyla “koital orgazm” (coital orgasm) veya “ilişki sırasında oluşan orgazm” neden olur.

G noktası büyütülmesi işlemi, G noktası olarak bilinen bölgeye kollajen enjeksiyonundan ibarettir. Bunun için özel olarak tasarlanmış bir spekulum kullanılır. Bu enjeksiyon G noktası boyutunu yaklaşık 3-5 mm’lik bir çıkıntı oluşturacak şekilde büyütür. Bu işlem “G shot“, “G spot amplification” veya  “G spot augmentation”  olarak geçmektedir. En sık kullanılan kollajenler arasında ‘hyaluronik asit’ bulunmaktadır. Kollajen maddesi yerine yağ enjeksiyonu yapılarakta G noktası büyütmesi yapılabilir.

Bu işlem sonucunda orgazm problemi olan kadınlarda yapılan g shot ile koital anorgazmi tedavisi sonrası kadınlarda % 87’sinin cinsel uyarılma, farkındalık ve memnuniyeti artırdığını tespit edilmiştir.%d blogcu bunu beğendi: